Danışma Hattı

0539 890 59 50

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi

Akıl ve Zekâ Oyunları, çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıra dışı düşünme, dikkat-konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlar. Aynı zamanda ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkân sağlayan oyunlardır.

Yoğunlaştırılmış bu eğitimde uygulama için katılımcıların ihtiyaç duyduğu tüm yönerge ve değerlendirme süreçleri öğretilmektedir.

Eğitimde uygulayıcı sertifika verilmektedir. İndirim fırsatlarımızı öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim Yeri: Bakırköy, İstanbul
Kayıt ve bilgi için iletişim bilgileri:
0539 890 5 950 (Whatsapp&Telefon)
dualpsikoloji@gmail.com

Eğitimde öğretilen akıl ve zeka oyunları:

Tik Tak Boom Oyunu: Konsantrasyon, hafıza güçlendirmekelime dağarcığının geliştirilmesisözel ifade alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Eternas Oyunu: Stratejik düşünme, mantık yürütmegörsel algı / mekânsal algıdikkat – konsantrasyon3 boyutlu düşünmesıralı düşünmeel-göz koordinasyonu alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Paradux Oyunu: Stratejik düşünme, mantık yürütmegörsel algıplanlama, dikkat – konsantrasyon alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Kare Tangram : Dikkat ve konsantrasyon, bağlamsal düşünme, uzamsal zekâ, strateji ve mantık yürütme alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Dik Go : Dikkat-konsantrasyon, hafıza güçlendirme, sosyal-duygusal gelişim alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Zetka : El ve motor becerileridikkat ve konsantrasyonuzaysal algıhayal kurmagrup çalışmalarımimari becerisoyut düşünmedengesosyal-duygusal gelişim alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Renkli Bardaklar: Dikkat ve konsantrasyonsıralı düşünmeince motor becerilerigörsel uzamsal algısosyal-duygusal gelişim alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Eyvan : Mantık yürütmesosyal  ve duygusal gelişimdikkat ve konsantrasyonstrateji geliştirme alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Bay Bak: Konsantrasyon, dikkat ve odaklanma, bağlantısal düşünme, parça bütün ilişkisi, görsel ve uzamsal algı, sosyal- duygusal gelişim alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Goon: Dikkat konsantrasyonstrateji geliştirmemantık yürütmesosyal-duygusal gelişim alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Şeklini Bul : Dikkat ve konsantrasyoneşleştirmebağlamsal düşünmeparça-bütün ilişkisigrup çalışmasımantık yürütmeoto kontrol alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.

Mangala: Strateji geliştirmemantık yürütmeproblem çözme alanlarının geliştirilmesine yardımcı olur.