Whatsapp Hattı

0539 890 5950

Burcu Büge


Klinik Psikolog Burcu Büge, Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite giriş sınavında Türkiye’de en başarılı ilk 100 öğrenci arasına girerek Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü Üstün Başarı Bursu ile kazandı. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’ndan (BİDEB) ve Vehbi Koç Vakfı’ndan aldığı başarı burslarıyla lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yüksek lisansını da yine aynı üniversitenin Psikoloji bölümünde %100 burslu yaptı. Yüksek lisans bitirme çalışmasını Prof. Zeynep Aycan danışmanlığında “Genç Kuşakların Eğitim ve Gelişimi” üzerine yaptı.

Eğitimi süresince Koç Üniversitesi Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı’nda Doç. Dr. Bilge Yağmurlu’nun asistanı olarak çalıştı. 2011 yılında Avrupa Konseyi’nin düzenlediği yaz okuluna katılmaya hak kazanan 10 Türk öğrenciden biri oldu ve Ailelere Psikososyal Destek konulu eğitimi tamamladı.

Aile Danışmanlığı eğitimi ile 450 saatlik teorik eğitim ve süpervizyonları tamamlayarak Aile Danışmanı unvanını kazandı.

Dr. Volkan Koç danışmanlığında "Kaygı Bozukluklarının Ebeveynlik Biçimi, Kişilerarası Bilişsel Çarpıtmalar ve Kişilerarası Tarz Açısından İncelenmesi" başlıklı tezini yazarak, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde ikinci yüksek lisansını tamamladı ve Klinik Psikolog unvanını aldı.

Klinik Psikoloji Doktora eğitiminde Doç. Dr. Yusuf Bilge danışmanlığında "Öz Nefret, Öz Tiksinme ve Öz Anlayış Çerçevesinde Depresyon Belirtilerini Azaltmaya Yönelik Çevrimiçi Psikoeğitim Programı Geliştirme Çalışması" başlıklı deneysel araştırmasını tamamladı.

Pratik uygulamaları teoriyle birleştiren bir öğretim görevlisi olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde çalışmakta, ayrıca çeşitli üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri'nde ve kurumsal şirketlerde psikoloji odaklı eğitimler vermeye devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

Aldığı Psikoterapi Odaklı Eğitimler

Ailelere Psikososyal Destek (Avrupa Konseyi-Council of Europe)
Aile Danışmanlığı (Süpervizör: Dr. Yasemin Ozan)
Bilişsel Davranışçı Terapi (Süpervizör: Prof. Dr. Perin Yolaç)
Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitimi (CETAD-Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği)
Çözüm Odaklı Terapi (Süpervizör: Dr. Nevin Dölek)
IMAGO Çift Terapisi (Süpervizör: Prof. Dr. Harville Hendrix)
Varoluşçu Terapi (Süpervizör: Doç. Dr. Onur Yılmaz)

SON ZAMANLARDA ÜLKEMİZDE SIKÇA YAŞANAN SAHTE PSİKOLOG VAKALARINDAN DOLAYI, UZMANINIZIN EĞİTİM BİLGİLERİNİ GÖRMENİZ GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ.

LİSANS

YÜKSEK LİSANS

İKİNCİ YÜKSEK LİSANS

DOKTORA

AİLE DANIŞMANLIĞI