Whatsapp Hattı

0539 890 5950

Nurgül Arslan

Klinik Psikolog Nurgül Arslan, İngilizce hazırlık eğitiminin ardından 2019 yılında Kadir Has Üniversitesi (%100 İngilizce) bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi’nde Prof. Dr. Tilbe Göksun’un Dil ve İletişim Gelişimi Çalışmaları Laboratuvarı’nda yürütülen bilimsel bir araştırmada proje asistanı olarak çalıştı. Yüksek Lisansını ise “Cinsel Travma ve Premenstrüel Disforik Bozukluk İlişkisi” üzerine yazdığı proje ile FMV Işık Üniversitesi Yetişkin Odaklı Klinik Psikoloji programını tamamlayarak Klinik Psikolog unvanı aldı.

Eğitimi süresince akademik ve uygulama alanlarda pek çok staj yaptı. Kadir Has Üniversitesi Dil Gelişimi ve Çiftdillilik Araştırmaları Laboratuvarı’nda Laboratuvar asistanı olarak; PERGEL (Pozitif Ergen Gelişimi Müdahale Programı) Projesi ve Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesinde çeşitli yaş gruplarıyla gönüllü eğitmen olarak çalıştı. Ayrıca KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) ve Güzel Günler Klinik’te gönüllü stajlar yaptı.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nden Prof. Dr. Hakan Türkçapar ve ekibinden 80 saatlik eğitimini tamamladı.

Ayrıca kendisi TPD-Türk Psikologlar Derneği VE BDPD- Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesidir.

Aktif olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü ile yetişkin bireylerle çalışmaktadır.

Aldığı Psikoterapi Odaklı Eğitimler

Bilişsel Davranışçı Terapi, Prof. Dr. Hakan Türkçapar

MMPI Uygulayıcı Eğitimi, Kln. Psk. Burcu Büge